پتاسیم سیلیکات
مقالات

پتاسیم سیلیکات ها دقیقا چه هستند؟

پتاسیم سیلیکات ٬ یکی از متداول ترین مواد استفاده شده در محصولات شیمیایی در سراسر جهان است. پتاسیم سیلیکات «بوم» (boom) ٬ در قرن نوزده میلادی مورد توجه قرار گرفت ؛ زمانی که کاربرد های نوآورانه و خلاقانه در مواد شوینده ٬ رنگ های چسبنده و مواد نسوز ٬ توسعه یافتند.

آلومینیوم سیلیکات
مقالات

آلومینیوم سیلیکات چیست؟

ترکیب شیمیایی سیلیکات آلومینیم یک نمک معدنی متشکل از آلومینیوم، اکسیژن و سیلیکات است و در سه شکل معدنی موجود است: آندالوزیت، کیانیت و سلیمانیت که همه آنها دارای فرمول شیمیایی Al2SiO5  یکسان ولی ساختار کریستالی متفاوت می باشند. در این مقاله ما به بررسی ویژگی ها، کاربردها و خواص این ماده پرداخته ایم.

چسب سیلیکات
مقالات

چسب سیلیکات

سیلیکات ها چسب های غیر قابل اشتعال هستند. آنها بدون بو بوده و هیچ طعمی به محتوای بسته هایی که در آنها به عنوان چسب استفاده می شود نمی دهند و از آنها برای اتصال انواع سطوح متخلخل و موادی مانند کاغذ، پشم معدنی، پرلیت ، میکا و چوب استفاده می شود.

کاربرد سیلیکات در الکترود جوشکاری
مقالات

کاربرد سیلیکات در تولید الکترود جوشکاری

ساخت بسیاری از عناصر صنعتی بر پایه و مبنای جوشکاری است. برای ارائه محصولات صنعتی با کیفیت عالی، کیفیت اتصالات جوشکاری شده باید عالی باشد که این امر بستگی به میله های جوش دارد. سیلیکات ها اغلب افزودنی های اصلی و غالب جوشکاری هستند و عملکرد آنها به مراتب از یک چسب بیشتراست.

سیلیکات قلیایی
مقالات

سیلیکات های قلیایی و مشخصات فنی آن ها

سیلیکات ها یکی از مهم ترین ترکیب های صنعتی سیلیسیم هستند. در این میان، سیلیکات های قلیایی را می توان از واکنش بین سیلیس (sio2) با انواع قلیا ها مانند سود، پتاس و کلسیم اکسید در دماهای بالای ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد در کوره الکتریکی و یا کوره های دوار تهیه کرد.

سدیم سیلیکات و پتاسیم سیلیکات
مقالات

تولید سدیم سیلیکات و پتاسیم سیلیکات در مطالعات و پژوهش های جدید

سیلیکات های قلیایی سدیم، پتاسیم و کلسیسم مهم ترین و پرکاربردترین سیلیکات ها به حساب می آیند. مطابق با پژوهش ها ۲ روش اقتصادی جدید برای تولید سیلیکات هایی چون سدیم سیلیکات و پتاسیم سیلیکات انجام شده است که در این مقاله به آن ها بصورت مختصر اشاره می گردد.

سدیم سیلیکات
مقالات

سیلیکات سدیم در صنایع مختلف

سدیم سیلیکات (آب شیشه یا شیشه مایع) به ترکیبات متفاوتی شامل اکسید سدیم اطلاق می شود. به همین دلیل خواص شیمیایی متفاوتی دارند. این ترکیبات به طور کلی جامدات شفاف و یا پودر سفید رنگ هستند. در این مقاله علل استفاده از سیلیکات سدیم در صنایع مختلف بررسی می شود.

کاربرد سیلیکات در بتن
مقالات

بهترین سیلیکات برای بتن چیست؟

خوب است بدانید که سیلیکات ها می‌توانند هم در فرم مایع و هم در حالت جامد (پودر یا گرانول) باشد کهمی‌توانید از آن برای تولید مخلوطی از مواد سیمانی برای بتن استفاده کنید. آن‌هایی که در بخش ساخت‌وساز استفاده می‌شوند بهترین سیلیکات برای بتن محسوب میشوند، این مقاله به بررسی این موارد پرداخته ایم

کاربردهای سیلیکات
مقالات

کابردهای اصلی سیلیکات چیست؟

سیلیکات به عنوان یک جز ضروری و حیاتی از موادی است که در صنعت کاربردهای فراوانی داشته و به وفور در زندگی روزمره ما مورد استفاده قرار می گیرد. تصور خانه های بدون آجر، ملات یا پنجره، اتومبیلهای بدون موتور، زندگی بدون جاده یا سایر زیرساخت های حمل و نقل و… تقریبا غیرممکن است.

فهرست